CİMNASTİK YAPANIN BOYU KISA KALIR MI?

Kulübümüzün kayıt sisteminde kesin kayıt öncesinde çocuklarımızın deneme (test) antrenmanına katılmaları istenmektedir. Bunun için Web sitemiz  de bulunan ön kayıt formunu doldurup göndererek veya 352 222 83 22 yi arayarak telefonda ön kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Ön kaydı alınan çocuklarımız randevu ile salonumuza deneme antrenmanına davet edilirler. Antrenman sonrasında antrenör uygundur görüşü alan çocuklarımızın kesin kaydı alınmaktadır.

 

GURUPLAR KAÇ KİŞİDEN OLUŞMAKTADIR?

En fazla 10’ar kişiden oluşmaktadır. 1 antrenör = 10 sporcu

 

EĞİTİM VERENLER KİMDİR?

Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından onaylı cimnastik antrenörlük belgesine sahip deneyimli cimnastik antrenörleri tarafından eğitimler verilmektedir.

 

DENEME ANTRENMANI NEDEN YAPILMAKTADIR?
  • Spora yeni adım atacak olan çocuklarımızın uyumlarını gözlemlemek. (cimnastik branşına uygunluğu-komut alma-kuralları öğrenme, oryantasyon)
  • Daha önce cimnastik yapmış olan çocuklarımız için hangi seviyede hangi gurupla çalışacağını belirlemektir.
  • Deneme antrenmanı ücretsiz yapılmaktadır.

 

ÇOCUĞUMUZ NELER YAPACAK NASIL BİR EĞİTİM ALACAK?

Sporun anaokulu olan cimnastik ile Kuvvet-esneklik-denge-temel cimnastik hareketleri (öne takla, geriye takla ,çember …) ile eğitime başlayacaklardır. Çocuklarımızın gelişimleri gözlemlenerek eğitim basamaklamasına göre eğitim alacaklardır. Temel eğitimini tamamlayan sporcularımız yeteneği doğrultusunda diğer branşlara yönlendirmeleri yapılmaktadır. Cimnastik branşında yetenekli olan sporcularımız yarışmacı gruplara seçilip bölgesel, ulusal ve uluslararası müsabakalar için milli takım antrenörleri eşliğinde eğitimlerine devam etmektedirler.

 

ÇOCUĞUMUZ KENDİ YAŞITIYLA MI ÇALIŞACAK?
  • 3/4 yaş çocuklarımız kendi yaş grubuyla eğitim almaktadır.
  • 5 /10 yaş çocuklarımız yaş-seviye durumları göz önüne alınarak antrenör değerlendirmesine göre gruplandırılmaktadır.

 

CİMNASTİK YAPANIN BOYU KISA KALIR MI?

Bir insanın ileride ne kadar boya sahip olacağı DNA’larında kodlanmıştır. Eğer herhangi bir hastalık, hormonal yetersizlik, dengesiz beslenme gibi sebepler yoksa genetik olarak belirlenen boya ulaşırsınız. Yeteneği cimnastik olan ve sporcu olarak yetiştirilen çocuklarımızın kısa boylulardan seçilmesi nedeniyle böyle bir kanı oluşmaktadır.

Artistik cimnastik tamamen akrobatik hareketlerin yapıldığı bir spor branşıdır. Uzun boylu sporcuların yapması ve başarılı olması çok zordur. Bu yüzden art. cimnastik yetenek seçiminde antrenörler ailelerin fiziksel durumuna bakarak kısa boylu olacak çocukları seçmeye özen gösterirler. Basketbolcu olacak çocuklarımızın yetenek seçiminde uzun boylulardan seçilmesi.

 

CİMNASTİK BRANŞINA KAYIT İÇİN HANGİ BELGELER GEREKLİDİR?
  • Deneme (Test) antrenmanına katılıp kayıt hakkı kazanan çocuklarımız aşağıdaki belgeler ile kesin kayıtlarını yaptırabilirler.
  • Kayıt formu (kulüp merkezinden)
  • 3 adet fotoğraf
  • Kimlik fotokopisi
  • Sağlık raporu (aile hekiminden)

 

ANTRENMAN GÜN SAATLERİ NASIL?

Hangi branş hakkında bilgi almak istiyorsanız Web sitemizde menü bölümünde bulunan branş adına tıkladığınızda içerik çıkacaktır. Oradan gün  saatler salon ve kayıtla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.